Haber

Google’dan ‘kemer sıkıyor’: Çalışanlara kuru meyve verilmeyecek

ABD merkezli teknoloji şirketi Google, maliyetleri düşürmek için ofis çalışanlarına ücretsiz kuru meyve ve masaj hizmetine son verme kararı aldı.

Business Insider’ın haberine göre Google’ın San Francisco ofisinden bir çalışan, kuru mango, cips ve çikolatalı draje gibi ücretsiz atıştırmalıkların kaldırıldığını söyledi. Insider, çalışan hizmetlerinde yapılan bu kesintileri “Google’ın zorlu bir ekonomide maliyetleri düşürme çabalarının” bir parçası olarak tanımladı.

MASAJ TERAPİSTLERİNE SON VERİLDİ

Ocak 2023’te, Google’ın 12.000 çalışanını işten çıkaracağını duyurmasından birkaç hafta sonra, ana şirket Alphabet’in CFO’su Ruth Porat da maliyetleri düşürmeye yönelik başka adımların atılabileceğinin sinyalini verdi.

Bu kapsamda Google, ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki ofislerinde çalışan 31 masaj terapistini işten çıkardı. Şirketin bu konuda attığı diğer adımlar arasında fitness derslerinin ve mekiklerin yeniden planlanması ve çalışanların dizüstü bilgisayarlarını yenileme sürelerinin sınırlandırılması yer alıyor.

‘MİKRO MUTFAKLAR’DAN SONLANDIRMA KARARI

Alphabet’in CFO’su Porat, 2022’nin dördüncü çeyreğine ilişkin faydalar raporunda, “Uzun vadeli ve karlı büyüme yolunda en yüksek öncelikli yatırımlarımızı desteklemek için maliyet yapımızı tüm yönleriyle iyileştirmek için önemli çaba harcıyoruz” dedi.

Porat, iki ay sonra Google çalışanlarına gönderdiği notta bazı ofis kafelerinin çalışma saatlerinin azaltılacağını ve ücretsiz atıştırmalıkların olduğu mikro mutfakların kesileceğini duyurdu.

Öte yandan The Atlantic haber sitesine konuşan Google Sözcüsü Ryan Lamont, Google’ın çalışanlara sağladığı ücretsiz atıştırmalıklar gibi hizmetlere yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu