Haber

Zelenskiy, Başkomutanlık Karargâhındaki yetkililerle Bahmut’taki durumu görüştü.

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy’in Başkomutanlık Karargâhı toplantısında yetkililerle Bahmut’taki durumu ele aldığı bildirildi.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Zelenskiy başkanlığındaki toplantıya Başbakan Denis Shmygal, Cumhurbaşkanlığı Dairesi Başkanı Andriy Yermak, Milli Savunma Bakanlığı İstihbarat Ana Müdürlüğü Başkanı Kirill Budanov, Cumhurbaşkanlığı Dairesi Başkanı Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi’nden Oleksiy Danilov’un yanı sıra birlik komutanları ve kolluk kuvvetlerinin katıldığı belirtildi.

Görüşmede Zelenskiy’in harekât-stratejik birlik gruplarının komutanlarından cephedeki durum hakkında bilgi aldığına işaret edilen karargah mensuplarının Bahmut’taki durumu detaylı bir şekilde ele aldığı vurgulandı.

“Savunma operasyonunun gidişatını değerlendiren Cumhurbaşkanı, Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zaluzhny ve ‘Hortitsa’ Operasyonel-Stratejik Birlik Grupları Komutanı Aleksandr Sirskiy’e Bahmut yönünde atılacak sonraki adımları sordu. Onlar daha çok endişeliydiler. Savunma harekâtının devamı ve Bahmut’taki mevzilerimiz hakkında bilgi verildi” denildi. Güçlendirilmesinden yana konuştular.” kelime yer aldı.

Ayrıca karargâh toplantısında silah ve teçhizatın temini ve harekât bölgelerine dağıtılmasına ilişkin hususların görüşüldüğü açıklamada ayrıca belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu