Haber

İzmit Engelli Yaşam Merkezi’nde çalışmalar sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen İzmit Manisiz Yaşam Merkezi’nde zemin güçlendirme ve hafriyat çalışmaları devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın müjdesini verdiği manisiz yaşam merkezleri birer birer hayata geçiyor. Bu kapsamda İzmit Manisiz Yaşam Merkezi’nde kazı ve zemin güçlendirme çalışmaları devam ediyor.

 

İZMİT VE GEBZE’DE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli bireyler için manisiz yaşam merkezleri inşa ediyor. Bu kapsamda Gebze’de yapımı devam eden Manisiz Yaşam Merkezi’nin ardından İzmit Manisiz Yaşam Merkezi için de çalışmalara başlandı. Vinsan Yerleşkesi içerisinde eğitim ve sosyal yaşam merkezi şeklinde olduğu düşünülen İzmit Manisiz Yaşam Merkezi için kazı çalışmaları başladı.

 

ZEMİN GÜÇLENDİRMESİ

Gruplar, İzmit Manisiz Yaşam Merkezi’nin temelini güçlendirmeye başladı. Tüm alana inşa edilecek 3.200 adet Jet Grout’un 1.950’si tamamlandı. Proje kapsamında planlanan H blok kısmında hafriyat çalışmaları devam ediyor.

 

6 bin 176 metrekare kapalı alan

Vinsan Yerleşkesi içerisinde Lastik-İş Sosyal Tesisleri’nin üst tarafına inşa edilecek olan İzmit Manisiz Yaşam Merkezi, toplam 9 metrekare alan üzerinde 6 bin 176 metrekare kapalı alan olarak tasarlandı. bin 609 metrekare. Proje zemin kat olarak her türlü engele uygun olarak planlandı. Çalışma kapsamında 913 m2’lik bodrum katta; barınak, kazan dairesi, su deposu, elektrik ve mekanik odaları, işçi soyunma odası. 5.264 metrekarelik zemin katta idari bölüm, bekleme salonu, danışma, eğitim ünitesi, revir, idari sorumlu ofis, çok amaçlı salon, aile danışma ünitesi, psikoterapi ünitesi, konferans salonu, kütüphane, fotoğrafçılık, barista, dokuma, matbaa, kuaför, müzik, el sanatları, mutfak ve bilişim atölyeleri, çok amaçlı eğitim salonu, bireysel eğitim sınıfları düşünüldü. Yine zemin katta müstakil yaşam alanları, spor salonu, hidroterapi havuzu, bay-bayan soyunma-duş alanı, depo, yemekhane, mutfak, öğretmenler odası, mescit, wc-lavabo, takviye işçi odası, depo, zihinsel engelliler klübü, projede koordinatör odası, duyu bütünleme odası, otizm küme eğitim odası, otizm bireysel eğitim odası, çocuk dinlenme odası, oyun odası planlandı. Ayrıca 875 metrekare ve 450 metrekare olmak üzere 2 adet avlusu ve bireysel ve çocuklar için terapi ve hobi amaçlı çocuk oyun alanı bulunmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

semdinliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu